A zárva tartás természetesen nem jelenti azt, hogy a Vadasparkban megállt az élet. Sőt, utat is tör magának, több állatunknál is örülhettünk a család gyarapodásának. Legutóbb például a tevéknél köszönt be a „csikóáldás”, idén a szlovákiai Bajmóc állatkertjéből származó Katának született meg elsőként a dortmundi származású Mohával közös utóda. A Hanna nevet kapott tevecsikó egészségesen fejlődik anyja oltalmában.
A tevék, a többi patás állathoz hasonlóan, fejletten születnek, már pár órásan fel tudnak állni. Ez azért nagyon fontos, mert a legfiatalabbak a legvédtelenebbek a ragadozókkal szemben, ha menekülni kell, nekik is követniük kell a csapatot. Állatkertben természetesen Hannát ilyen veszély nem fenyegeti, békésen pihenhet és kísérheti figyelemmel élete első tavaszi rügyfakadását.
Az állatkertekben a kétpúpú teve háziasított változatát tartják, amely nem is annyira számít egzotikusnak a Kárpát-medencében, mint sokan gondolnák. A Közép-Ázsiában kb. 4500 éve háziasított kétpúpú tevét már honfoglaló eleink is ismerték, illetve a török hódoltság korában is éltek hazánkban. A közhiedelemmel ellentéten ugyanis a kétpúpú tevék nem trópusi, hanem mérsékelt égövi sivatagos, félsivatagos élőhelyről származnak. Jelenleg is élnek vadtevék, azonban súlyosan veszélyeztetettek, mindössze kisebb csapatai maradtak fenn a Góbi-sivatagban, számuk az ezret sem éri el.
Bízunk benne, hogy Hannát még a tavasz folyamán megnézhetik a Vadaspark várva várt látogatói, ahogy újra kinyithatjuk kapuinkat.